Datum a čas

Dnes je pátek, 18. 1. 2019, 22:58:18

Obsah

COCA-COLA CUP 2014

V pondělí 6. října se v Brodku u Přerova konalo kvalifikační kolo každoročního fotbalového turnaje Coca-cola cup. Turnaj je určen pro žáky druhého stupně základních škol. Stejně jako v minulých letech se tohoto turnaje zúčastnili i borci ze ZŠ Dub nad Moravou, kteří se ve skupině utkali s týmy ZŠ Brodek u Přerova, ZŠ Klenovice a ZŠ Vrbátky.

Po krátkém organizačním meetingu se na hřišti začalo bojovat o první místo ve skupině, které zaručovalo postup do dalších vyřazovacích částí tohoto celorepublikového turnaje.  První zápas svedlo dohromady obávané mužstvo z Dubu nad Moravou a nevyzpytatelné družstvo z Klenovic. Dubští začali velmi dobře. Hráli agresivní, ale férový fotbal a vypracovali si několik slibných příležitostí. Bohužel, ani jednu z šancí neproměnili, a když se v 15. minutě zranil jejich špílmachr Jan Špičák, bylo zle. Klenovice začaly ovládat hru ve středu hřiště a zatlačily Dub na vlastní polovinu. Tento tlak vyústil brankou ve třicáté minutě, čímž se Klenovice dostaly do těsného vedení 1:0. Několik minut před koncem se Dub ještě snažil o závěrečný nápor, ale vše bylo marné. Do otevřené obrany pronikl jeden z útočníků Klenovic, který byl faulován. Klenovice z nařízeného přímého kopu upravily výsledek na konečných 2:0.

V dalším utkání změřil síly Dub s domácím Brodkem. Brodečtí měli výhodu domácího prostředí, ale nezačali vůbec dobře. Jen po několika minutách inkasovali, když za hranicí pokutového území napřáhl Fiala a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. O několik chvil později měl Brodek opět namále. V pokutovém území se uvolnil Čaník, který byl faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. K překvapení všech přítomných se k míči postavil brankář Dubu Pospíšil, ten však nabídnutou šanci nevyužil a pokutový kop neproměnil. V zápětí se Brodečtí zmocnili míče a po nedorozumění v dubské obraně vyrovnali na 1:1. Do konce utkání se již nic důležitého nestalo a utkání skončilo remízou 1:1.

V posledním utkání se Dub střetl s podceňovanými Vrbátky. Vrbátky měly být snadným soupeřem, ale po prvním poločase byl stav nerozhodný 0:0. V druhé půli Dub změnil herní systém a jejich coach posílil ofenzívu. To se ukázalo jako výborný tah. Již po pár minutách se míče zmocnil Vychodil, obešel tři hráče a krásnou přihrávkou našel osamoceného Navrátila, který se nacházel ve snadné pozici a skóroval do prázdné branky. Navrátil se v tomto utkání trefil ještě 2krát, čímž zkompletoval hattrick. Hráči Dubu věděli, že jestli vyhrají více jak o čtyři branky, umístí se ve skupině na krásném druhém místě. Taková motivace je hnala kupředu. Dvě minuty před koncem na sebe vzal odpovědnost Němčák, který po vydařené individuální akci propálil gólmana Vrbátek a zařídil tak pro ZŠ Dub pěkné druhé místo. První místo obsadila ZŠ Klenovice, třetí skončila ZŠ Brodek u Přerova a čtvrtá byla ZŠ Vrbátky.

Bohužel se reprezentantům ZŠ Dub nad Moravou nepodařilo postoupit do dalšího kola turnaje, ale to nemění nic na tom, že stále zůstávají velmi obávaným soupeřem. Všichni hráči Dubu odvedli dobrý výkon a myslím si, že škola na ně může být hrdá. Doufejme, že v příštím roce bude mít ZŠ Dub více štěstíčka a podaří se jí v Coca-cola turnaji dojít o něco dál.