Základní škola a Mateřská škola Dub nad Moravou
ZŠ a MŠ Dub nad Moravou příspěvková organizace
Základní škola a Mateřská škola Dub nad Moravou
Základní škola a Mateřská škola Dub nad Moravou, příspěvková organizace

Rozhodnutí o přijetí dítěte do MŠ >zde 

Stanovisko ke stávce

Stávka

Stanovisko vedení ZŠ a MŠ Dub nad Moravou k celostátní stávce škol dne 27.11.2023.

 

Vedení školy sděluje rodičům žáků, že provoz školy dne 27.11.2023 nebude žádným způsobem omezen a práce všech součástí školy bude zachována v běžném rozsahu. Zastáváme názor, že nelze přenášet negativní důsledky vyhrocené politické situace na rodiče, kteří na ní nenesou žádnou vinu. Nicméně považujeme za důležité vyjádřit svou podporu a postoj k současné komplikované situaci ve školství:

  • Jsme proti změnám stávajícího nastavení tzv. Phmax. V naší škole máme optimálně nastaven systém dělení tříd na cizí jazyky i další předměty a rovněž většina tříd je naplněna menším počtem žáků, což nám umožňuje věnovat se žákům podle jejich potřeb a individualizovat pedagogickou práci. Pokud budou realizovány návrhy MŠMT, budeme nucení v příštím školním roce spojovat třídy s menším počtem žáků do velmi velkých tříd.
  • Zásadní výhrady máme k nedomyšleným záměrům snižovat počty asistentů pedagoga ve školách. V případě jejich prosazení nebudeme schopni zajistit péči o děti, jejichž zařazení do běžné základní školy vyžaduje podporu asistenta. Naši asistenti pomáhají nejen dětem s poruchami učení, ale především dětem s vážnými poruchami chování, které vyžadují jejich neustálou přítomnost od začátku první vyučovací hodiny až po konec školního dne. Totéž platí pro děti s tělesným či mentálním postižením. Popravdě řečeno, neumíme si představit, jak bychom tuto péči řešili a zdali bychom vůbec mohli tyto děti bez asistence vzdělávat.
  • Nesouhlasíme s plány vlády omezit počty nepedagogických pracovníků a převádět školní jídelny pod zřizovatele škol. Platové ohodnocení nepedagogických pracovníků škol je velmi nízké a bývá velkým problémem najít zaměstnance ochotné za takový plat vůbec pracovat. V případě fungujícího školního stravování by jakékoli změny znamenaly propad o několik desetiletí zpět.
Datum vložení: 22. 11. 2023 10:17
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2023 10:17
Autor: Radim Voštinka

Mateřská škola

Nabízíme Vám pomoc či poradenství školního psychologa Mgr. Lucie Binarové  na telefonním čísle

731 368 293 

Je možné využít i e-mailovou komunikaci na adrese:

 psycholog@skoladub.cz


Konzultační hodiny výchovného poradce  pro žáky pondělí 9:10 - 9:20
čtvrtek 9:10 - 9:20
nebo dle domluvy

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

O naší škole

Vítejte na webových stránkách Základní školy a Mateřské školy Dub nad Moravou. Naším zřizovatelem je městys Dub nad Moravou, obec s bohatou historií a řadou památek, která se nachází v úrodné hanácké nížině mezi bývalými okresními městy Olomouc, Přerov a Prostějov. Dominantou obce i okolí je místní barokní kostel a zdejší poutě jsou proslavené v celém regionu.