Základní škola a Mateřská škola Dub nad Moravou
ZŠ a MŠ Dub nad Moravou příspěvková organizace
Základní škola a Mateřská škola Dub nad Moravou
Základní škola a Mateřská škola Dub nad Moravou, příspěvková organizace

Rozhodnutí o přijetí do MŠ >zde<

Už tam budem?

Už tam budem? 1

.

UŽ TAM BUDEM?

 

Dne 25. 4. 2022 se posádka z naší školy vypravila na speciální kosmickou misi v Pevnosti poznání Univerzity Palackého. Toto Science centrum se nachází v Olomouci. Na tomto místě jsme byli natáčet díl soutěžního pořadu České televize s názvem: „Už tam budem?“

 

Hrdou posádkou našeho týmu byli kapitán Vojtěch Minx, Michaela Vávrová, Anna Mračková, Eliška Ligurská a Matyáš Grulich pod vedením pana učitele Mgr. Tomáše Krále. Našemu červenému týmu byl přidělen název NEON.

 

Druhým soutěžícím týmem bylo Gymnázium Jana Ámose Komenského Uherský Brod, který ve svých modrých dresech nesl soutěžní název KRYPTON.

 

Celým natáčecím dnem nás provázela dvojice moderátorů, kterou tvořil Ducháček a továrník Tomáš Fuk. Společně s nimi se o všechny neustále staral vstřícný a ochotný tým České televize. V rámci této soutěže jsme plnili zajímavé úkoly, které procvičily naše znalosti z oblasti KYBERNETIKY. Přenos dat probíhal i formou pestrých dovednostních disciplín. Mohli jsme si vyzkoušet: vědomostní kvíz, přepravu kosmické rakety, zapojování elektrického obvodu, sběr dat v černé díře, 3D piškvorky, pobyt v chemické laboratoři s netradičními pokusy a pohybovou týmovou aktivitu.

 

Na závěr soutěže nás čekalo odhalení tajemné osobnosti, která stála za vznikem KYBERNETIKY.

Družstvo KRYPTON dosáhlo většího počtu získaných bodů a dosáhlo vítězství. Náš tým ovšem také neodjel domů s prázdnou. Kromě věcných cen jsme si odvezli spoustu pěkných a zábavných zážitků a nových zkušeností, na které budeme s radostí vzpomínat.

 

Záznam pořadu si můžete pustit na tomto odkazu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/12468336501-uz-tam-budem/422234100211020/

 

                                                                                              Ať Vás provází síla! :-D

 

Za tým Neon zaznamenala Anna Mračková 8. A

 

Datum vložení: 6. 6. 2022 11:10
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2022 11:12
Autor: Tomáš Král

Základní škola

Ve stávajícím nouzovém stavu Vám nabízíme krizovou pomoc či poradenství školního psychologa Mgr. Lucie Binarové  na telefonním čísle

731 368 293 

v době

PO - PA od 8 -13 hod.

Je možná také individuální domluva jiného termínu 

Je možné využít i e-mailovou komunikaci na adrese:

 psycholog@skoladub.cz

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

O naší škole

Vítejte na webových stránkách Základní školy a Mateřské školy Dub nad Moravou. Naším zřizovatelem je městys Dub nad Moravou, obec s bohatou historií a řadou památek, která se nachází v úrodné hanácké nížině mezi bývalými okresními městy Olomouc, Přerov a Prostějov. Dominantou obce i okolí je místní barokní kostel a zdejší poutě jsou proslavené v celém regionu.